AS AVH Grupp on eestimaine ettevõte, mille konsolideerimisgruppi kuulub rida ettevõtteid, kuid peamine äritegevus toimub AS Alexela vahendusel ning tütarettevõtetes. AS Alexela esindab meie kontsernis energiavaldkonda. Lisaks AS Alexelale on AS AVH Grupil osalus OÜ-s B2G Grupp, mis ei kuulu AS AVH Grupi konsolideerimisgruppi, kuid läbi selle osaluse panustab AS AVH Grupp teistesse meie jaoks strateegiliselt olulistesse valdkondadesse, milleks on metallitööstus ja põlevkivikeemia.
Anname jõudu
Mõistame, et mängime suurettevõttena olulist rolli nii Eesti majanduses kui ka siinsete inimeste eludes. Seepärast toetame Eestit, andes jõudu kultuurile, haridusele, spordile ja heategevusele. Muudame maailma paremaks! Tule, teeme seda koos.
1990
1993
1998
2006
2007
2009
2011
2012
2014
2017
2018
Kohimo ja Helon Kuumasinkitys omandamine.
Rohe Solutions Oy asutamine. Tegemist on Hamina Energy ja Alexela ühisettevõtega. Rohe Solutions Oy põhitegevus on veeldatud maagaasi müük ning transport.
2019
Alexela Oili ja Alexela Energia ühinemise tulemusena tekkis AS Alexela. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas, autokütused ning ka tanklakaubandus mugavuspoodides.
Tallinna külje all Jüris avati sellal maailma mitmekülgseima valikuga tankla, kus lisaks bensiinile, diislikütusele ja elektrile olid saadaval nii LPG, CNG kui ka LNG. Tegemist oli esimese avaliku LNG-gaasitanklaga kogu Baltikumis. Juba tollal oli eesmärk, et kogu Alexela müüdav CNG võiks olla toodetud taastuvatest allikatest Eestis kohapeal.
Alexela omandamas 50% osaluse AS-is Õhtuleht Kirjastus ja sisenes Eesti meediamaastikule.
2020
Asutati ettevõte Eesti Biogaas, mis hakkas ringmajanduse põhimõttel tootma peamiselt sõnnikust, lägast ja toiduainetetööstuse jäätmetest kohalikku kliimanegatiivset taastuvkütust biometaani Ilmatsalus ja Vinnis.
Alexela teavitas avalikult eesmärgist saavutada 2030. aastaks süsinikuneutraalsus ja ühtlasi käivitati kogukonnaprogramm, mille raames seati eesmärk kliente kaasates istutada vähemalt üks puu iga eestimaalase kohta.
Alexela ja Tiki eduka koostöö tulemusena sündis nutihaagiste projekt, mis muutis kerghaagiste rentimise märgatavalt kiiremaks, lihtsamaks ja mobiilsemaks.
Alexela avas Tallinna–Tartu maantee ääres Paia ristmikul asuvas Baltimaade suurimas tanklas Eesti esimese ultrakiire elektriautolaadija.
Paldiskisse planeeritava vesisalvesti Energiasalve projekti jaoks tehtavad geoloogilised uuringud olid edukad.
2021
Alexela ning Infortar avasid rohegaasijaama Järvamaal Oisus. Tegemist on ettevõtete kolmanda ühise rohe- ja ringmajandust edendava jaamaga lisaks Lääne-Virumaal Vinnis ning Tartumaal Ilmatsalus asuvatele jaamadele.
Alexela avas oma elektriautode laadimisteenuse.
Kontserni pinnatöötlusettevõte hulka lisandus OÜ Vasar, millel on pikaajaline kogemus elektrokeemiliste pinnakatete valdkonnas.
Metalliettevõte Helon hakkas oma kaubamärgi all müüma Soome turul kerghaagiseid.
EAS-i rahastamisotsus koostöös Viru Keemia Grupiga arendatavale ringmajanduse põhimõttel toimiva tootmisprotsessi väljatöötamiseks, mis töötleb ümber Eestis tekkivaid rehvi-, plast- ja õlijäätmeid.
2022
Hamina LNG terminal alustas tööd. Terminal maht on 30 000 m3 ja läbilaskevõime 5 TWh aastas. Tegemist on Eesti ajaloo suurima otseinvesteeringuga Soomes.
2022
Paldiski LNG-ujuvterminali haalamiskai valmis ehitamine rekordkiirusel koostöös Infortariga.