Langetame surugaasi CNG ja veeldatud maagaasi LNG hinda
24. Mai 2023
Tänasest langetab energiaettevõte Alexela CNG ja LNG kütuste hindu. Ettevõtte sõnum äriklientidele on soodsast hinnast võit võtta hinna fikseerimisega. CNG hind on Alexela teenindusjaamades tänasest 1,199 eurot ja LNG 1,249 eurot kilogrammist.
„Maagaasi hinnad on Hollandi TTF gaasiturul Ukraina sõjast saati olnud väga volatiilsed. Omakorda on need turbulentsed ajad pannud paratamatult põntsu ökonoomset ja keskkonnasõbralikku alternatiivi traditsioonilistele kütustele pakkuvatele gaasiautode eelistamisele,“ sõnas Alexela energiamüügi valdkonnajuht Tarmo Kärsna heitlike gaasihindade tagajärgedest.
Ta täpsustas, et kuna Eestis maagaasi ei toodeta, ollakse sõltuvuses maagaasi impordist ja maailmaturu hindadest. Ka kohaliku biometaani hinda kujundab maagaasi maailmaturu hinnaindeks.
„Gaasiturgudele saabunud soodsamad hinnad võimaldavad gaasiautode eelistamise juurde tagasi tulla ja olla ka uutele tarbijatele atraktiivne valik puhtamatele kütustele üleminekul,“ märkis Kärsna ja lisas, et CNG ja LNG on kahtlemata jätkusuutlikud kütused, mis aitavad vähendada sõidukite heitkoguseid ning sõltuvust traditsioonilistest fossiilkütustest.
Ärikliendi vaatest tõi energiamüügi valdkonnajuht välja, et Alexela pakub neile võimalust pikaajaliselt CNG hinda fikseerida, nii nagu seda võimaldatakse elektri ja maagaasi puhul era- ja äriklientidele, et hoida motivatsiooni gaasikütusele üleminekuks. „Lisaks aitab hindade fikseerimine maandada gaasihindade kõikumiste riski. Kütusekulu on transpordisektoris üks suurimaid kuluartikleid ning mõjutab ettevõtte konkurentsivõimet. Biometaan on aga transpordisektoris kahtlemata keskkonnasäästlikum alternatiiv diisli ja bensiiniga võrreldes ning juba lähiaastatel annab olulise konkurentsieelise nii maantee, raudtee, kui ka merevedudes,“ selgitas Tarmo Kärsna.
Alexelal on üle-eestiliselt 11 CNG tanklat ja kaks avalikku LNG tanklat, millest üks asub Harjumaal Jüris ja teine Sakus. Alexelas müüdav CNG on 100% Eestis kohalikest biolagunevatest toidujäätmetest ja lehmasõnnikust toodetud biometaan. LNG-d impordib energiaettevõte oma Hamina LNG terminalist.